Capabilities

Electronics Design

Elektronik tasarım alanında en son teknolojik gelişmeleri takip ederek müşteri ihtiyaçlarına göre optimum çözümler sunuyoruz. Analog/sayısal tabanlı elektronik tasarım, güç elektroniği tasarımı ve gömülü yazılım alanlarında uzman kadromuz ile 7/24 sorunsuz çalışabilecek güvenilir ürünler tasarlıyoruz. 

Gereksinimlerin analizi, tasarımın gerçekleştirilmesi, prototip üretim ile test ve doğrulama faaliyetlerini bir sistematik dahilinde iyi bir organizasyon yapısı ile gerçekleştiriyoruz. Devamlı gelişim için yeni teknolojileri takip ederek tasarım süreçlerimizi sürekli olarak iyileştiriyoruz.

Power Electronics Design

We produce products and solutions with up-to-date technology, with our design and development infrastructure and with our experienced team in power electronics and defense industry

Embedded System Design

We design hardware and software components that are included in the products suitable for customer needs and make the system in which it is located smart by providing management. In this context, we develop our embedded software in accordance with the standards according to the processors we choose and attach importance to the necessary documentation by using the necessary model-based development environments, aiming not to be dependent on a person.